Wady życia w mieście

Autor: admin
0 Komentarzy

Oto siedem powodów, które obalają wielkie mity na temat korzyści płynących z życia w środowisku miejskim. Mieszkasz w dużym mieście? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, niektóre z nich będą Ci zapewne znane.

Chaotyczne środowisko

Pewnie myślisz o korkach, prawda? Sytuacje te są jednak zintegrowane z miejską rutyną w postaci tłumów lub kolejek w supermarkecie, czy kinie. Podobnie sytuacja powtarza się w środkach transportu publicznego, szkołach i ośrodkach zdrowia; innymi słowy, w każdym środowisku, w którym gromadzi się wiele osób. W końcu powstaje tam mały chaos, z którego nie da się uciec.

Nieczyste powietrze

Tym właśnie oddycha się w dużych miastach. Jest to wynik dużego natężenia ruchu oraz braku empatii firm, które nie kontrolują swoich emisji. W wyniku tego powstają cząstki zanieczyszczeń, które wdychane dzień po dniu powodują poważne problemy zdrowotne. W rzeczywistości WHO ustala bezpieczne limity na poziomie 20 mcg/m3 (zwykły pomiar zanieczyszczeń takich jak tlenki azotu lub cząstki stałe). Dlatego też samo oddychanie czystym powietrzem na wsi jest zdrowe. Dlatego właśnie ta kwestia jest uważana za jedną z najbardziej szkodliwych rzeczy związanych z mieszkaniem w mieście.

Zanieczyszczenie hałasem

Jest to spowodowane ciągłym ruchem ulicznym, pracami budowlanymi lub codziennym hałasem domowym. W przeciwieństwie do spokoju, jaki można znaleźć w środowisku wiejskim, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w miastach jest to bardziej skomplikowane. Wyobraź sobie, że pewnego dnia wracasz do domu i masz ochotę uciec od świata, a w tym samym momencie Twój sąsiad puszcza muzykę, lub robi remont. Nie ma już pokoju. Hałas to nie wszystko, miasta słynną z uporczywych bilbordów reklamowych, które oszpecają wizualnie teren. Sprawdź więcej informacji na ten temat.

Odległości

W mieście wszystko jest zazwyczaj oddalone od miejsca zamieszkania. Będziesz szczęściarzem, jeśli możesz iść pieszo, aby zabrać swoje dzieci do szkoły lub udać się na pieszo do pracy. Oczywiście nie będziesz mógł jeść w domu, ponieważ odległość między domem a pracą Ci to uniemożliwia. Nie wspominając już o czasie, jaki tracisz na dojazdy. Jest to jedna z najgorszych niedogodności, ponieważ okazuje się, że tracimy czas na dojazdy. Nie wspominając już o tym, jak uciążliwe jest podróżowanie transportem publicznym, ponieważ trzeba przestrzegać rozkładów jazdy, aby się przemieszczać.

Wszystko jest drogie

W mieście ceny szybują w górę. Jeśli myślisz o kupnie domu, zapomnij o tym, a jeśli zdecydujesz się na wynajem, ceny są wysokie. Dodaj do tego fakt, że kiedy posiadasz lub wynajmujesz dom, przestrzeń jest zazwyczaj dość mała w porównaniu z tym, co możesz kupić lub wynająć w środowisku wiejskim. Różnica jest ogromna. Podobnie, usługi w ogóle są znacznie droższe w mieście niż na wsi.

Podobne