Czy obecnie jest dobry moment na zakup domu?

Autor: admin
0 Komentarzy

Pandemia i kryzys gospodarczy, który dotyka Europę i świat, wpływają na rynek nieruchomości. Wejście w recesję i szacunki dotyczące gwałtownego wzrostu bezrobocia przewidują spadek cen domów na sprzedaż, ale nie wiadomo na jaką skalę.

Dlatego dla tych, którzy chcą kupić dom – albo zamieszkać, albo zainwestować – może to być dobry moment, aby zdecydować się na zakup. Ponadto, stopy procentowe są niskie.

Tendencja rynkowa jest taka, że ceny mają tendencję spadkową z powodu pandemii. W każdym razie prognoza spadku cen nie jest agresywna, ale będą spadki cen na poziomie krajowym pomiędzy 8% a 10%”.

Z tego samego powodu, jeśli kupujący znajdzie nieruchomość, która odpowiada jego potrzebom i może za nią zapłacić lub ma dostęp do finansowania, radzimy nie czekać na większy spadek cen, ponieważ nie będą one bardzo agresywne i nie uzasadnią czekania na lepszy moment.

Teraz jest dobry moment na zakup, ponieważ ceny już spadły. W kontekście sytuacji pandemii, jeśli sprawy się skomplikują, tendencja rynkowa będzie się przedłużać, ale w każdym razie nie widzimy z danych przekazanych nam przez rynek, żeby spadek cen jest tak znaczny. Jeśli znajdziesz mieszkanie, które ci się podoba, staraj się negocjować z właścicielem i nie trać czasu. Banki jednak zaostrzyły warunki uzyskania kredytu hipotecznego w trzecim kwartale 2020 roku. Głównym powodem jest obawa przed wzrostem liczby wykroczeń i zaprzestania opłacania kredytu w wyniku kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią.

Podobne