Najczęstsze naprawy w domu

Autor: admin
0 Komentarzy

Hydraulika i elektryczność.

Krany, które przeciekają, zatkane rury są najczęstszymi naprawami instalacji wodociągowych w domach. Niektóre z tych awarii spowodowane są użytkowaniem, ciągłym otwieraniem i zamykaniem kranów, ale w innych przypadkach są one wynikiem nie wykonania niezbędnych prac konserwacyjnych. Zapychania rur lub syfonu można uniknąć, umieszczając ruszty w umywalkach toalet, wannie i zlewie kuchennym, aby zapobiec przedostawaniu się do nich zanieczyszczeń i powodowaniu zatorów.

Problemy związane z elektrycznością stanowią kolejny duży odsetek napraw w domu. Awarie związane z elektrycznością sięgają od przerw w dostawie prądu spowodowanych awarią elektryczną po przeciążenie panelu elektrycznego, które musi być naprawione przez elektryka. Naprawy te są droższe od usług hydraulika.

Małe naprawy.

W grupie dotyczącej drobnych napraw musimy pamiętać o wielu naprawach, które trzeba okresowo przeprowadzać w domach. W tej grupie wyróżnia się naprawę żaluzji, które pękają w wyniku użytkowania. Naprawy te są konieczne, ponieważ żaluzje, zarówno latem jak i zimą, pozwalają nam izolować okna od ciepła i zimna.

Wymiana zamków i klamek w drzwiach jest kolejnym ważnym źródłem napraw. W przypadku drzwi wejściowych jest to pilna naprawa spowodowana utratą kluczy lub napadem, natomiast w drzwiach wewnętrznych wymiana klamek i zamków jest bardziej związana ze zużyciem. Wraz z nadejściem zimy należy oczyścić piec i oczyścić grzejniki, aby usunąć z nich powietrze, które może znajdować się w ich wnętrzu i które uniemożliwi im całkowite nagrzanie się.

Średni budżet, który wydajemy na naprawy domowe w ciągu roku wynosi 700 złotych, ale ceny różnią się znacznie w zależności od rodzaju naprawy. Najbardziej ekonomiczna jest wymiana żaluzji i zmiana obrazów ściennych, półek lub luster. Remonty związane z instalacją wodno-kanalizacyjną i montażem mebli wymagają większego budżetu, choć nie w stopniu, w jakim zajmują go bardziej skomplikowane remonty, takie jak wymiana podłogi, malowanie domu czy instalacje elektryczne.

Podobne