Remonty domowe, które zwiększa wartość domu

Autor: admin
0 Komentarzy

Z biegiem czasu konieczne staje się zreformowanie domu, aby stał się on bardziej komfortowy i żeby zostały naprawione szkody powstałe w trakcie użytkowania. Ponadto, dokonując tych reform, nieruchomość generalnie odzyskuje swoją wartość. Szacuje się, że zreformowana nieruchomość może podnieść cenę sprzedaży od 15% do 20%.

Ogólnie rzecz biorąc, reformy łazienki i kuchni są tymi które najbardziej rewaloryzują wartość nieruchomości, choć wymagają one większych inwestycji. Jednak inne, prostsze zmiany można wprowadzić przy mniejszych nakładach inwestycyjnych i równie dobrych wynikach.

Oto kilka wskazówek, jak w prosty sposób zreformować swoje mieszkanie:

Wyeliminowanie ścian działowych. Odejście od ścianek działowych pozwala na lepsze rozłożenie przestrzeni domu: poprzez łączenie małych pomieszczeń możliwe jest stworzenie, optycznie większej ilości przestrzeni. Taka zmiana znacznie zwiększa wartość domu. Nowoczesne rozplanowanie mieszkania polega na połączeniu kuchni i salonu. Aby przeprowadzić tę reformę, należy wcześniej sprawdzić, czy wyeliminowane ściany nie są elementem konstrukcji nośnej domu.

Dom – urządzenie i wystrój

Zmiana okien. Wymiana okien jest bardzo zalecana przy przebudowie domu, ponieważ służy ona poprawie izolacji termicznej i akustycznej domu. Nowe okna nie tylko izolują dom, ale także pozwalają zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację.

Odnowienie łazienki. Renowacja pomieszczeń sanitarnych jest pierwszą inwestycją, która musi być wykonana podczas remontu mieszkania. Modernizacja łazienki obejmuje wymianę wszystkich instalacji sanitarnych, jeśli mieszkanie ma wiele lat.

Ulepszenie kuchni. Może to być po prostu renowacja mebli lub całkowita renowacja, która obejmuje zmianę podłogi, instalacji, blatów kuchennych i płytek oraz wymianę urządzeń na inne o wyższej jakości i efektywności. Średnia inwestycja w renowację średniej wielkości kuchni wynosi około 15 000 złotych, ale znacznie zwiększa wartość nieruchomości.

Automatyzacja domu. Chociaż nie jest to jedno z działań, o których zwykle myśli się przy planowaniu reformy domu, włączenie automatyki domowej daje początek inteligentnemu domowi.. Najprostszą rzeczą jest zastosowanie cyfrowych termostatów do sterowania żaluzjami i markizami, które otwierają się i zamykają w zależności od oświetlenia zewnętrznego. Technologia ta pozwala na zintegrowanie tych systemów poprzez wifi, co znacznie ułatwia włączenie automatyki domowej do nowoczesnych domów.

Podobne